Sa zahlađenjem koje donose jesenji i zimski meseci, energetske potrebe domaćinstava se drastično uvećavaju. Za brojne građane, grejna sezona, pored imperativa zagrevanja stana ili kuće i održavanja komfora, donosi i povećane finansijske izazove. Procene su da troškovi zagrevanja domaćinstava čine oko 10% ukupnih troškova.
U poslednjih par godina sve više smo svesni da sa početkom grejne sezone dolazi i do pojačanog zagađenja vazduha. Zvanični podaci nedvosmisleno upućuju na to da je zagađenje vazduha u gradovima širom Srbije primarno povezano sa načinom na koji se domaćinstva greju.
Kako da zagrejemo svoje domove na način da održimo komfor i dobru sobnu temperature; možemo da platimo račune; smanjimo ili potpuno eliminišemo zagađenje vazduha?
Čini se da su građani, u ovoj situaciji, stavljeni pred rešavanje vrlo komplikovane jednačine.
Pridružite nam se u razgovoru o tome postoje li prečice na putu do postizanja ovog cilja, kao i na koji način da zajednički rešimo komplikovanu jednačinu grejanja domaćinstava, a da imamo čist broj i ne budemo u minusu.
Ponedeljak, 18. januar u 17h
U 60 minuta vebinara o ovim i drugim temama govoriće vodeći stručnjaci u Srbiji:
- Aleksandar Macura, programski direktor, RES fondacija
- Slobodan Jerotić, direktor, JKP „Toplana Šabac“
- Moderator: Ognjan Pantić, koordinator projekata, Beogradska otvorena škola
Registracija je obavezna OVDE, a nakon registracije putem imejla ćete dobiti sve pristupne podatke.
Beogradska otvorena škola realizovaće seriju vebinara posvećenih Agendi 2030 i ciljevima održivog razvoja do februara 2021. godine.
Vebinar "Na šta se ti greješ?" o cilju održivog razvoja 7: Čista i dostupna energija za sve organizovan je u okviru platforme „Održivi razvoj za sve“ koji podržavaju vlade Švajcarske i Nemačke, a sprovodi Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Partneri na projektu su Beogradska otvorena škola, Beogradski fond za političku izuzetnost, Centar za visoke ekonomske studije, Fondacija Ana and Vlade Divac, Fondacija centar za demokratiju i Timočki omladinski centar.
Platforma “Održivi razvoj za sve” podrazumeva uspostavljanje opštedruštvenog dijaloga među najznačajnijim nedržavnim akterima u Srbiji, poput civilnog društva, korporativnog sektora, akademske i istraživačke zajednice, profesionalnih udruženja, medija i građana, o usklađivanju razvojnih prioriteta Srbije sa ciljevima sadržanim u agendi za održivi razvoj 2030.